Azami Öğrenim Süresini Tamamlayan Öğrencilerin Dikkatine

Öğrenciler, bir yıl süreli yabancı dil hazırlık sınıfı hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın öğrenim süresi dört yıl olan lisans programlarını azami yedi yıl içinde tamamlamak zorundadırlar.

Kayıtlı öğrencilerin azami sürelerinin başlangıç tarihi, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılıdır.

Yükseköğretim Genel Kurulunun 27.09.2021 tarihli kararı uyarınca; “…bu süreler sonunda kayıtlı olduğu öğretim kurumundan mezun olabilmek için son sınıf öğrencilerine, uygulamalı derslerin nitelikleri gözetilerek; hiç almadığı, devamsızlıktan kaldığı,” harf notuyla başarısız olduğu bütün derslerden iki ek sınav hakkı verilecek olup ek sınavlara ilişkin takvim daha sonra açıklanacaktır.

 

İki ek sınav için başvurular, 03 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayacak olup 31 Ocak 2022 Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edecektir.

Ek sınavlar için başvurmak isteyen öğrencilerimizin belirtilen tarihlerde dilekçelerini ıslak imzalı olarak elden Dekanlığımıza teslim etmeleri veya dilekçelerini ve kimlik belgelerinin kopyalarını iibfyalova@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

BAŞVURU DİLEKÇESİ

Etiket: AZAMİ SÜRESİNİ AŞAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE