Dekanın Mesajı

FAKÜLTE > Dekanın Mesajı

2007-2008 öğretim yılında eğitime başlayan Fakültemiz, İşletme (İngilizce), İşletme (Türkçe), Uluslararası İlişkiler (İngilizce), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,  İktisat (%30 İngilizce), Uluslararası Ticaret ve Finansman ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi olmak üzere toplam 6 bölüm ve 7 programa sahiptir.


Fakültemizin amacı; ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla ülke sorunlarına duyarlı, en az bir yabancı dil bilen, araştırmacı, çağdaş bilgilerle donatılmış, katma değer meydana getiren gençler yetiştirmektir. Kendi değerlerini ve kültürünü özümsemekle kalmayıp farklı kültürleri de iyi tanıyan gençler yetiştirmek önceliklerimiz arasındadır. Böylece uluslar arası rekabette uyum sağlarken kendi özünü kaybetmeyen, özgüven duygusuna sahip, kendisine, ailesine ve ülkesine katma değer sağlayabilen bireyler yetiştirmenin haklı gururunu taşımaktayız.


Fakültemizdeki programların müfredatları, öğrencilerimizin mezun olduktan sonra yurtiçinde veya yurtdışında yapmayı planladıkları kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak şekilde düzenlenmiştir. Öğrencilerimizin iktisadî, siyasî ve sosyal boyutlarıyla küresel ölçekte gerçekleşen rekabet ortamında bir adım önde gidebilmeleri için gereken teknolojik altyapı oluşturulmuştur. Böylece bilgisayar destekli ve günün ihtiyaçlarını dikkate alan ders ve seminerlerle öğrencilerimize gelecek endişesi taşımadan öğrenim görme imkânı sunulmaktadır. Öğrenim süresince düzenlenen bilimsel ve kültürel faaliyetlerle öğrencilerimizin gerek meslekî gerekse akademik birikim sahibi olmaları teşvik edilmektedir. Öğrencilerimizin mezuniyetleri sonrasında uzmanı oldukları alanda gerek kolayca iş bulabilmeleri gerekse çalıştıkları işe çabuk uyum sağlayabilmeleri amacıyla teorik dersler yanında uygulama yapma imkânı da sunulmaktadır. Yapay zekâ, kodlama, endüstri 4.0 gibi gelişmelere kayıtsız kalmayan fakültemizin akademik kadrosu söz konusu alanlarda öğrencilerimizi yetiştirmek için gerekli donanıma sahiptir.


Sevgili Öğrenciler,


Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kapısından içeri girdiğinizde sizi huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı beklemektedir. Bilmelisiniz ki sizin başarılarınız bizim başarılarımızı taçlandıracaktır. Mezuniyetiniz sonrasında güzel hatıralarla yâd edeceğiniz başarılı bir öğrencilik hayatınızın olması dileğimizdir.